Бейци (з німецької Beize – протрава, морилка) фарбувальні склади, які використовуються для декоративного оздоблення дерева і зберігають природну структуру деревини.
Морилка, або бейц, відома з XIX в. під назвою «Кельнська земля». Це пухка перегнійна земля, незначні поклади якої були виявлені в околицях німецького міста Кельна. «Кельнська земля» легко розчинялася у воді, надаючи їй соковитий коричневий колір, добре забарвлювала папір і деревину. Однак запаси «кельнської землі» виявилися обмеженими, і з часом були розроблені замінники натурального бейца. Нині бейц, що отримується з вугілля і нафти, є єдиним природним барвником коричневого кольору. Сучасна лакофарбова промисловість пропонує бейци і морилки в різноманітній кольоровій гамі.

Використовується для поверхневого фарбування деревини без хімічної взаємодії з речовинами, що містяться в самій деревині. Поверхневе фарбування морилкою відрізняється від звичайного фарбування деревини масляними та іншими фарбами тим, що морилка не закриває природний малюнок дерева, а навпаки, виявляє його, текстура деревини стає контрастнішою. Обумовлено це тим, що пухкі, пористі шари деревини вбирають морилку краще і стають темнішими, ніж більш щільні, дрібнопористі шари.

Причому якщо лак і фарба лягають на поверхню матеріалу тонкою плівкою, то морилка такої плівки не утворює, повністю всмоктуючись в дерево. Це дозволяє використовувати бейци не тільки в будівництві, але і в ремонті, а також виробництві меблів.

Переваги використання бейців

  • Текстура матеріалу стає більш вираженою, а колір – більш яскравим і насиченим;
  • Приховують будь-які дрібні дефекти, подряпини і нерівності, дозволяють підготувати дерево до подальшої обробки;
  • Забезпечують поверхні надійний захист від агресивних факторів зовнішнього середовища і дозволяють продовжити термін її служби;
  • Успішно імітують іншу, більш дорожчу породу дерева, не залишаючи слідів обробки;
  • Помітно підвищують вологостійкість матеріалу.
  • Для деревини бейци виступають в ролі захисного і декоративного елемента одночасно. Але для того, щоб домогтися найкращого ефекту, слід дуже уважно підійти до їх підбору.

Види морилок (бейців) для деревини

Бейци можуть бути водними та на безводними, в основному на основі органічних розчинників.

Водні бейци мають широку кольорову гаму і застосовуються для тонування будь-яких порід деревини, а також для надання їй різних відтінків. Як правило, такими бейцами покривають дерев’яні поверхні, що знаходяться всередині приміщення: меблі, сходи, поручні, дверні та віконні блоки і т.п. Якщо водний бейц використовується поза приміщеннями, то оброблені ним поверхні для додаткового захисту покривають лаком.

Неводні бейци відрізняються від водних, перш за все, тим, що можуть протистояти атмосферним явищам без подальшого нанесення лаку на пофарбовану поверхню. Однак ця здатність не виключає використання неводного бейца всередині приміщення. До його складу входять органічні розчинники, синтетичні смоли і різні барвники. Такий бейц може імітувати безліч порід дерева. Крім того, неводний бейц добре всмоктується, досить швидко сохне, не викликає набухання деревини і навіть надає їй негорючі властивості.

Нітробейц Sopur

Продукт на базі органічних розчинників, барвників і пігментів, а також нітроцелюлози лаку. Характеризується коротким часом висихання, хорошими розтікаючими властивостями та однорідністю вифарбовування. Підкреслює і підсилює текстуру деревини, надаючи рустикальний ефект.

бейц нітро

З питань співпраці телефонуйте за телефоном

+380676764541 

або заповніть форму і наш менеджер зв’яжеться з Вами

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *