• Незважаючи на великий вибір ПВХ плівок, які використовують при виробництві дешевших варіантів меблів, лаковані меблі ніколи не виходить із моди. При обробці дерев`яних меблів використовуються сучасні лаки, які захищають поверхню від механічного впливу, підвищують стійкість до вологи, запобігають пошкодженням. На ринку промислових лаків є великий вибір лакофарбових матеріалів, які слід вибирати в залежності від їх складу, призначення та очікуваного ефекту.

    Залежно від критеріїв лаки для обробки деревини поділяють:
  • по ефекту (глянцеві, напівглянцеві, матовий, напівматовий, кольоровий, кракелюрний)
  • по складу (на водній основі, поліуретанові, масляні, нітролаки, алкідні, спиртові)
  • по призначенню (термостійкий, атмосферостійкий, водовідштовхувальний, ударостійкий)
  • по сфері використання (для загального використання – однокомпонентні, для професійного використання – двохкомпонентні)


Двокомпонентні ПУ лакофарбові системи


Розглянемо детальніше двохкомпонентні поліуретанові системи так як вони найчастіше використовуються при виробництві на меблевих фабриках.

Двокомпонентні поліуретанові лаки для дерева дорогі, дуже вимогливі до дотримання технології, не схильні прощати помилок. Але саме вони є найбільш затребуваними лакофарбовими матеріалами (ЛФМ) в професійному середовищі.
В останні десятиліття 2-компонентні поліуретанові (ПУ) системи все ж таки утримують статус абсолютного лідера за обсягом використання, випереджаючи водні та УФ системи.
Двокомпонентні ПУ лакофарбові системи поставляються у вигляді двох «самостійних» складів (А – основа (плівкоутворювач) і Б (затверджувач), які змішують один з одним безпосередньо перед застосуванням.

При застосуванні ПУ систем слід неуклінно дотримуватись технології нанесення.
Поліуретанові двокомпонентні лаки після змішування наносять на оброблювану поверхню методом розпилу. В ідеалі змішування здійснюється прямо в голівці пістолета-розпилювача безповітряної установки ВД. В реальності такий спосіб застосовують при обробці деревини в великих промислових масштабах. Для робіт невеликих обсягів використовують установки повітряного розпилення.
Ідеальні умови для використання 2-компонентних ПУ ЛФМ – вологість повітря не вище 50%, температура не нижче 15 ° C і відсутність пилу не тільки на оброблюваній поверхні, але і в повітрі. Тому на виході з компресора ставлять фільтри, які очищають повітря від пилових частинок і відтинають частину атмосферної вологи. Що буде, якщо залишити пил, зрозуміло. Якщо ж працювати при високій вологості, можна отримати в нанесеній плівці газові бульбашки (ізоціанати + вода = СО2). Звичайно, частково про них подбають аератори, але лише частково.
2-компонентні ПУ лаки по дереву досить «гнучкі» в плані отримання потрібних характеристик готового покриття. Змінюючи рецептуру, можна домогтися підвищеної хімічної, абразивної, вологостійкості або знайти оптимальний баланс всіх необхідних властивостей.


Виробники поліуретанових лаків, фарб та грунтів:


Якісні поліуретанові ЛФМ виготовляють на великих  європейських заводах-виробниках. Зокрема, в Італії, Іспанії, Данії, Швеції,  Німеччині та інших країнах. 

Наша компанія пропонує продукцію іспанської компанії KUPSA Coatings – спеціалізовані системи покриттів для самих різних напрямків обробки виробів з деревини, волокнистих плит і пластику: класичних, побутових, офісних та кухонних меблів, стільців, дверей, підлогових покриттів, вікон та ін. 

З питань співпраці телефонуйте за телефоном 
+380676764541
або заповніть форму і наш менеджер зв’яжеться з Вами

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *